Skip to Content
Datainpark4 Ai (1)

Wij werken graag met jouw organisatie aan actuele data-vraagstukken!

  • Werk je met data en kan samenwerking met het Verbond van Verzekeraars misschien nog betere informatie opleveren? 
  • Heb je een data-vraagstuk en vormen verzekeraars of kennis over schade en risico’s een belangrijke bron?
  • Ben je verzekeraar en wil je gegevens benchmarken of loop je rond met een datavraagstuk? 
  • Beschikt jouw organisatie over gegevens die van waarde kunnen zijn voor de verzekeringssector?
  • Heb je behoefte aan een brede dataset voor het trainen van AI-modellen?

Bij het Data Analytics Centre (DAC) van het Verbond van Verzekeraars werken ervaren data-analisten met brede kennis over de sector, onderzoeksmethoden, analysetechnieken en dashboarding. Wij verrichten onderzoek voor verzekeraars en andere belanghebbenden.

We werken alleen aan niet-concurrentiële vraagstukken, waarmee we meerwaarde creëren voor de hele verzekeringssector of specifieke delen daarvan. 

Data analytics - typen onderzoek

  • Verzekeraars delen cijfers over hun verzekeringen en ingediende claims met het Verbond. Het DAC maakt hiervan rapportages en analyses. Hiermee kunnen verzekeraars hun bedrijfsvoering verbeteren. Sommige onderzoeken zijn openbaar, andere zijn beschikbaar voor verzekeraars die hebben deelgenomen aan specifieke statistieken. Die gedetailleerde rapportages over de eigen organisatie staan op DACnet.
  • Het DAC voert onder andere onderzoek uit dat verzekeraars of de vereniging helpt bij het maken van beleidskeuzes. Denk aan klant- of consumentenonderzoek, zoals onderzoek naar de duidelijkheid van informatie, meningen over onderwerpen of naar risico’s en claims.
  • Tevens ontwikkelen wij data use cases en voeren we innovatieve dataprojecten uit.

Actueel

Verantwoord met data en AI

Wil je weten wat het beleid is van het Verbond op het gebied van data en persoonsgegevens? Wij hanteren onder andere een ethisch kader, dat vanaf 2021 bindend is voor onze leden. Lees hier meer over bij het beleidsdossier.