Skip to Content

Salvage noemt in het nieuwe jaaroverzicht de stijging van het aantal meldingen bij bedrijfsbranden (23 procent) opvallend. Verder valt hen op dat ondanks de media-aandacht voor explosies bij woningen en bedrijven, het aantal meldingen voor Salvage bij explosies gelijk is gebleven.

Aantal objecten

In 2024 werden er 5.773 meldingen gedaan van gebeurtenissen waarbij de hulp van salvagecoördinatoren werd ingeschakeld. Daarbij waren 8.739 objecten betrokken:

  • Brand-bliksem-explosie: 6.908 objecten
  • Waterschades: 1.658 objecten
  • Aanrijdingschades: 96 objecten
  • Stormschades: 67 objecten
  • Overig: 10 objecten

Hoge waardering

Salvage biedt namens verzekeraars eerste hulp aan particuliere en zakelijke gedupeerden. Niet alleen bij brandschade, bliksem en explosie, maar ook bij water-, storm- en aanrijdingschade. Op dit moment zijn er in Nederland 155 Salvagecoördinatoren actief. En net als in 2023 waarderen gedupeerden de eerste hulp van deze coördinatoren met een 8,7.

Duurzaam schadeherstel

Verder neemt Stichting Salvage deel in werkgroepen van het Manifest Duurzaam Schadeherstel. Een initiatief van Schoonmakend Nederland, NIVRE en het Verbond van Verzekeraars om duurzaam schadeherstel de norm te maken.

Jaaroverzicht

Meer weten? Bekijk alle feiten en cijfers in het Jaaroverzicht 2024.